SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Warmińsko-Mazurska Akademia Dyplomacji- inauguracja w ZSEH Olsztyn

▪ 26 maja 2022r. odbył się wykład inaugurujący „Warmińsko-Mazurską Akademię Dyplomacji”. Pierwsze zajęcia pod tytułem „Polska dyplomacja w wojnie na Ukrainie” poprowadził doktorant Instytutu Historii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Pan mgr Franciszek Brzozowski.
▪ W wykładzie uczestniczyli uczniowie klasy 3 technikum organizacji reklamy Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie
▪ Spotkania kontynuowane będą w w przyszłym roku szkolnym.
▪ Pan Franciszek Brzozowski opowiedział o genezie konfliktu Ukraina-Rosja, rozpoczynając od aneksji Krymu w 2014 roku. Przedstawił działalność Ukrainy i innych krajów UE, w tym Polski, do czasu aktualnego ataku Rosji na Ukrainę – zmiany gospodarcze, polityczne, społeczne.
▪ Odbyła się też krótka dyskusja o ewentualnych przyczynach agresji rosyjskiej. Następnie omówił działalność państwa polskiego w obszarze pomocy narodowi ukraińskiemu – w wymiarze humanitarnym, politycznym, gospodarczym, militarnym.
Potem została przedstawiona działalność stricte dyplomatyczna – Trójkąt Lubelski; wizyty w Kijowie, działalność ambasady RP w Kijowie, wizyty w państwach UE. Na zakończenie Pan Franciszek opowiedział o aplikacji dyplomatyczno-konsularnej.

ZAPYTAJ NAS
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące działalności RODM. Skorzystaj z formularza pocztowego. Kliknij w klawisz poniżej.
KONTAKT
RODM Olsztyn
ul. Partyzantów 87
10-402 Olsztyn

Tel.: +48 600 943 378
Email: rodm@rodm-olsztyn.pl

Czynne poniedziałek - piątek
w godz. 8:00 - 16:00
MAPA
ORGANIZATORZY
Slider
Zadanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych
Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Olsztynie prowadzony jest przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska.

Copyright © 2022 . Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: perfekcyjneStrony.pl
Slider