SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Obchody 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Olsztynie

1 sierpnia 2023 roku mija 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Główne uroczystości odbywają się przez cały dzień w Warszawie. Jednak również w pozostałych miejscowościach zostanie oddany hołd powstańcom, którzy mieli odwagę przeciwstawić się okupantowi.

W Olsztynie hołd powstańcom zostanie oddany przy pomniku znajdującym się u zbiegu alei Sybiraków oraz ulicy Jagiellońskiej. O godzinie 17:00 zostaną uruchomione syreny alarmowe. W trakcie uroczystości zaplanowane są oficjalne przemowy, a wśród zaproszonych gości znaleźli się uczestnicy Powstania, ich rodziny, jak również przedstawiciele organizacji kombatanckich, przedstawiciele władzy rządowej oraz samorządowej, a także parlamentarzyści.

Powstanie Warszawskie trwało przez 63 dni, od 1 sierpnia do 3 października 1944 roku. Było to zbrojne wystąpienie przeciwko wojskom niemieckim. Jak się szacuje zginęło około 16 tysięcy uczestników Powstania oraz 150-180 tysięcy cywilów.

ZAPYTAJ NAS
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące działalności RODM. Skorzystaj z formularza pocztowego. Kliknij w klawisz poniżej.
KONTAKT
RODM Olsztyn
ul. Partyzantów 87
10-402 Olsztyn

Tel.: +48 600 943 378
Email: rodm@rodm-olsztyn.pl

Czynne poniedziałek - piątek
w godz. 8:00 - 16:00
MAPA
ORGANIZATORZY
Slider
Zadanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych
Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Olsztynie prowadzony jest przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska.

Copyright © 2022 . Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: perfekcyjneStrony.pl
Slider