Tydzień Służby Zagranicznej

justyna

PODSUMOWANIE Tygodnia Służby Zagranicznej:
W dniach 14-18.11 obchodziliśmy Tydzień Służby Zagranicznej, podczas którego Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Olsztynie by uczcić tak ważne święto zorganizował wydarzenia.

14.11 odbyło się spotkanie w V Liceum Ogólnokształcącym im. Wspólnej Europy nt. Roku Trzech Generałów: Stanisław Maczek, Stanisław Sosabowski, Władysław Anders. Spotkanie poprowadził dr. Grzegorz Kała z Instytutu Historii UWM, który przybliżył uczniom szkoły także pojęcie Służby Zagranicznej oraz opowiedział o obchodach święta, które przypada na dzień 16.11.
Podczas Dnia Służby Zagranicznej 16.11 RODM Olsztyn zorganizował spotkanie z Panem Bartoszem Dudą attaché konsularnym, pełniącym funkcję w Konsulacie Generalnym RP w Winnicy. Pan attaché przedstawił jak wygląda praca w Służbie Zagranicznej oraz w jaki sposób aplikować na takie stanowisko. Dodatkowo podzielił się z nami własną historią aplikacji konsularnej. Odbyła się również ciekawa prelekcja dr. hab. Krzysztofa Żęgoty z Instytut Nauk Politycznych UWM nt. Polskie Przewodnictwo OBWE w 2022 r.
Na zakończenie Tygodnia Służby Zagranicznej 18-19.11 odbyła się dwu-dniowa konferencja ABC METODYKI nauczania języka polskiego jako obcego prowadzone przez prof. Ewa Lipińska i prof. Anna Seretny.
🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱