SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Tydzień Służby Zagranicznej

PODSUMOWANIE Tygodnia Służby Zagranicznej:
W dniach 14-18.11 obchodziliśmy Tydzień Służby Zagranicznej, podczas którego Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Olsztynie by uczcić tak ważne święto zorganizował wydarzenia.

14.11 odbyło się spotkanie w V Liceum Ogólnokształcącym im. Wspólnej Europy nt. Roku Trzech Generałów: Stanisław Maczek, Stanisław Sosabowski, Władysław Anders. Spotkanie poprowadził dr. Grzegorz Kała z Instytutu Historii UWM, który przybliżył uczniom szkoły także pojęcie Służby Zagranicznej oraz opowiedział o obchodach święta, które przypada na dzień 16.11.
Podczas Dnia Służby Zagranicznej 16.11 RODM Olsztyn zorganizował spotkanie z Panem Bartoszem Dudą attaché konsularnym, pełniącym funkcję w Konsulacie Generalnym RP w Winnicy. Pan attaché przedstawił jak wygląda praca w Służbie Zagranicznej oraz w jaki sposób aplikować na takie stanowisko. Dodatkowo podzielił się z nami własną historią aplikacji konsularnej. Odbyła się również ciekawa prelekcja dr. hab. Krzysztofa Żęgoty z Instytut Nauk Politycznych UWM nt. Polskie Przewodnictwo OBWE w 2022 r.
Na zakończenie Tygodnia Służby Zagranicznej 18-19.11 odbyła się dwu-dniowa konferencja ABC METODYKI nauczania języka polskiego jako obcego prowadzone przez prof. Ewa Lipińska i prof. Anna Seretny.
🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱
ZAPYTAJ NAS
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące działalności RODM. Skorzystaj z formularza pocztowego. Kliknij w klawisz poniżej.
KONTAKT
RODM Olsztyn
ul. Partyzantów 87
10-402 Olsztyn

Tel.: +48 600 943 378
Email: rodm@rodm-olsztyn.pl

Czynne poniedziałek - piątek
w godz. 8:00 - 16:00
MAPA
ORGANIZATORZY
Slider
Zadanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych
Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Olsztynie prowadzony jest przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska.

Copyright © 2022 . Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: perfekcyjneStrony.pl
Slider