SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Spotkanie Wiceministrów Spraw Zagranicznych Polski, Ukrainy i Wielkiej Brytanii

Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz rozmawiał ze swoimi odpowiednikami z Ukrainy, Mykołą Toczyckim i Wielkiej Brytanii, Leo Dochertym.

Podsekretarze stanu Polski i Wielkiej Brytanii spotkali się w Warszawie. Wiceminister Spraw Zagranicznych Ukrainy wziął udział w spotkaniu za pośrednictwem wideo-konferencji.

Omówiono obecną sytuację wojenną, jak również możliwości pogłębienia współpracy w ramach Trójkąta Polska-Ukraina-Wielka Brytania pod kątem obrony Ukrainy przed rosyjską agresją. Wiceministrowie  Przydacz i Docherty zapewnili o trwałości wsparcia Polski i Wielkiej Brytanii dla Ukrainy, walczącej o utrzymanie wolności, suwerenności i niepodległości. Podkreślono, że armia ukraińska swoimi sukcesami na froncie udowodniła, że potrafi skutecznie wykorzystać okazaną jej pomoc. Uczestnicy spotkania zgodzili się co do tego, że ostatnie działania Rosji są elementem szantażu, któremu ani Ukraina, ani wspierające ją państwa nie powinny ulegać. Należy kontynuować pomoc militarną dla Ukrainy i presję na Rosję, w tym poprzez wprowadzanie kolejnych sankcji i konsekwentną politykę izolacji kraju-agresora na arenie międzynarodowej.

źródło: gov.pl

ZAPYTAJ NAS
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące działalności RODM. Skorzystaj z formularza pocztowego. Kliknij w klawisz poniżej.
KONTAKT
RODM Olsztyn
ul. Partyzantów 87
10-402 Olsztyn

Tel.: +48 600 943 378
Email: rodm@rodm-olsztyn.pl

Czynne poniedziałek - piątek
w godz. 8:00 - 16:00
MAPA
ORGANIZATORZY
Slider
Zadanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych
Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Olsztynie prowadzony jest przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska.

Copyright © 2022 . Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: perfekcyjneStrony.pl
Slider