SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Wizyta Szefa Służby Zagranicznej we Lwowie


W środę, 27 lipca Szef Służby Zagranicznej Arkady Rzegocki przebywał we Lwowie, gdzie uczestniczył w przekazaniu pomocy humanitarnej dla obywateli Ukrainy.
W trakcie trwania wizyty we Lwowie, Szef Służby Zagranicznej Arkady Rzegocki spotkał się z urzędnikami Konsulatu Generalnego RP,. Podziękował im za wytrwałą służbę Rzeczypospolitej i jej obywatelom pozostającym na Ukrainie, a także za wsparcie dla społeczności ukraińskiej i koordynowanie działań pomocowych. Doszło do spotkania także z merem Lwowa Andrijem Sadowym. Rozmawiano o wyzwaniach, przed którymi stoją władze miasta w związku z trwającą na Ukrainie wojną. Omówiono możliwości współpracy w zakresie szkoleń dla ukraińskich samorządowców na temat pozyskiwania środków z programów unijnych. Szef Służby Zagranicznej odwiedził także Kościół pw. św. Marii Magdaleny oraz złożył kwiaty pod pomnikiem zamordowanych przez niemieckich hitlerowców, w lipcu 1941 roku, profesorów lwowskich uczelni wyższych.

źródło: gov.pl

ZAPYTAJ NAS
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące działalności RODM. Skorzystaj z formularza pocztowego. Kliknij w klawisz poniżej.
KONTAKT
RODM Olsztyn
ul. Partyzantów 87
10-402 Olsztyn

Tel.: +48 600 943 378
Email: rodm@rodm-olsztyn.pl

Czynne poniedziałek - piątek
w godz. 8:00 - 16:00
MAPA
ORGANIZATORZY
Slider
Zadanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych
Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Olsztynie prowadzony jest przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska.

Copyright © 2022 . Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: perfekcyjneStrony.pl
Slider