SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Przewodniczący OBWE Zbigniew Rau wizytą w Kosowie zakończył podróż na Bałkany Zachodnie


15 lipca minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau zakończył oficjalną wizytę w Kosowie, będącą częścią podróży po regionie Europy Południowo-Wschodniej w roli Przewodniczącego OBWE.

Szef polskiej dyplomacji spotkał się z prezydent Vjosą Osmani, premierem Albinem Kurtim, przewodniczącym Zgromadzenia Glaukiem Konjufcą, a także minister spraw zagranicznych Doniką Gërvallą-Schwarz oraz ministrem ds. wspólnot i powrotów Goranem Rakićem. Odwiedził także misję międzynarodowych sił pokojowych NATO (KFOR).

– Celem mojej wizyty było spotkanie się z liderami instytucjonalnymi, partnerami Misji OBWE w Kosowie oraz uzyskanie z informacji na temat wdrażanych reform sądownictwa, walki z korupcją, wzmocnienia wolności mediów i tak potrzebnych zmian w obszarze systemu wyborczego – powiedział minister.

Szef polskiej dyplomacji pogratulował budowanego od ponad 20 lat silnego partnerstwa z OBWE. Podczas rozmowy z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego i młodymi aktywistami w Zespole Trenerów OBWE podziękował za ich pracę na rzecz rozwoju Kosowa w wielu istotnych obszarach.

– Poprzez swoje działania w terenie OBWE przyczynia się do dalszego rozwoju demokratycznego i wieloetnicznego społeczeństwa. Mam szczerą nadzieję, że doprowadzi to również do wzmocnienia stabilności i pojednania w Europie Południowo-Wschodniej – podkreślił szef polskiej dyplomacji.

źródło: gov.pl


ZAPYTAJ NAS
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące działalności RODM. Skorzystaj z formularza pocztowego. Kliknij w klawisz poniżej.
KONTAKT
RODM Olsztyn
ul. Partyzantów 87
10-402 Olsztyn

Tel.: +48 600 943 378
Email: rodm@rodm-olsztyn.pl

Czynne poniedziałek - piątek
w godz. 8:00 - 16:00
MAPA
ORGANIZATORZY
Slider
Zadanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych
Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Olsztynie prowadzony jest przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska.

Copyright © 2022 . Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: perfekcyjneStrony.pl
Slider