SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ





25.11.2021 Polska Ofensywa Muzyczna RODM Olsztyn poleca

24 listopada w Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie odbyła się IX edycją Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Polskiej "Polska Ofensywa Muzyczna". RODM Olsztyn był parterem wydarzenia razem z Instytut Północny im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie.



W konkursie wzięło udział 32 wykonawców, którzy zaprezentowali się przed Jury w składzie: Krzysztof Sydor (założyciel szkoły Strefa Perkusistów, muzyk)– przewodniczący jury, Aron Blum (wirtuoz basu, muzyk i kompozytor) oraz Piotr Podgórski (kierownik Biura Festiwalowego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie).

Usłyszeliśmy 22 piosenki, a młodzi artyści reprezentowali 10 różnych placówek:

XI Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie, Pałac Młodzieży w Olsztynie, Bursa Nr 1, Nr 2, Nr 4 w Olsztynie, Zespół Szkół Ekonomicznych w Olsztynie, Zespół Szkół Gastronomiczno – Spożywczych w Olsztynie, Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie, Szkoła Podstawowa Nr 30 w Olsztynie oraz Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście.


Festiwal „Polska Ofensywa Muzyczna” ma wspaniałe grono przyjaciół i sponsorów.

Od początku istnienia festiwalu wspiera nas Radio Eska i Gazeta Olsztyńska, które objęły swoim patronatem nasze wydarzenie, a wspaniałe nagrody ufundował Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Olsztynie oraz Instytut Północny im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie. Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie przyznał także nagrodę specjalną w postaci występu podczas jednej z imprez organizowanych przez MOK. W tym roku p. Jolanta Różańska, która od lat związana jest z naszym Festiwalem, obdarowała słodką nagrodą wszystkich uczestników, za co jej serdecznie dziękujemy.


Każdy konkurs i festiwal ma swoich zwycięzców. W tym roku jury dokonało następującego wyboru:

I miejsce i nagroda MOK – Amelia Kuształa (Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście, opieka Pani Sylwia Pacholec-Rudol)
II miejsce – Sonia Marchalewska (Bursa Nr 1 w Olsztynie, opieka Panie Hanna Giedroyć i Anna Falkowska)
III miejsce – Gabriela Stepnowska (Pałac Młodzieży w Olsztynie, Pracownia Piosenki, opieka Judyta Mazur)
III miejsce–Nikola Struk (Pałac Młodzieży w Olsztynie, opieka Alicja Kucharzewska-Samko)

Wyróżnienie – zespół w składzie: Paulina Paluch, Julia Zawalniak i Szymon Charabin (Bursa Nr 2 w Olsztynie, opiekun Jakub Ptak)
Wyróżnienie – Wiktor Rudnicki (Bursa Nr 1 w Olsztynie, opieka Panie Hanna Giedroyć i Anna Falkowska)

W tym roku przyznano także Nagrodę Publiczności i otrzymał ją Wiktor Rudnicki.