SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

1-2.05.2020 Otwarte lekcje on-line dla dzieci i młodzieży RODM Olsztyn poleca

Z okazji świąt majowych serdecznie zapraszamy naszych najmłodszych beneficjentów – uczniów szkół i przedszkoli polonijnych i polskich w Polsce – do wzięcia udziału w dwóch otwartych lekcjach on-line.

1 maja o godzinie 17:00

1 maja o godzinie 17:00 na YouTube odbędzie się otwarta lekcja on-line „2 maja: Dzień Flagi i Dzień Polonii i Polaków za Granicą” poprowadzona przez panią Joannę Tambor. Podczas zajęć dzieci będą razem z panią Joasią uczyły się o symbolach narodowych, hymnie Polski oraz barwach: białej i czerwonej. Każde dziecko przed YouTube powinno mieć kolorowe kredki i papier. Jeśli jest to możliwe także białe i czerwone kartki

Lekcja będzie ponownie transmitowana 2 maja około godziny 11:00 na FB ODN SWP. Każde dziecko, które chce aktywnie uczestniczyć w lekcji na YouTube proszone jest o wypełnienie poniższego formularza (tzn. rodzic/nauczyciel wypełnia za dziecko ;)) Link do pokoju webinarowego będzie wysyłany e-mailem.

2 maja o godzinie 13:30

2 maja o godzinie 13:30 odbędzie się lekcja dla młodzieży 11 – 15 lat również transmitowana na żywo na YouTube . Zajęcia poświęcone będą Konstytucji 3 Maja, zmianom jakie wprowadzała, postaciom zaangażowanym w tworzenie dokumentu i okolicznościom, w jakich powstawał. Spotkanie będzie ilustrowane dziełami ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Lekcję poprowadzi pani Zofia Załęska z Muzeum Narodowego w Warszawie.

Każda młoda osoba, która chce aktywnie uczestniczyć w lekcji na YouTube proszona jest o wypełnienie poniższego formularza (tzn. rodzic/nauczyciel wypełnia za dziecko ;)) Link do pokoju webinarowego będzie wysyłany e-mailem.


REJESTRACJA NA LEKCJE OTWARTE