SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

10.09.2020 Promocja książki Zenona Złakowskiego Działania RODM Olsztyn

Dziś odbyła się promocja książki „Solidarność Olsztyńska w latach 1980-1989” Zenona Złakowskiego w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Monografia jest dwutomowa. Pierwszy porządkuje wiedzę na temat olsztyńskiej „Solidarności’.

Z kolei drugi tom to zbiór wspomnień i relacji osób, które współtworzyły olsztyńskie struktury niezależnego związku zawodowego prowadzące w późniejszych latach aktywną działalność opozycyjną.

Zenon Złakowski: „Pisząc książki o solidarności chciałem dać świadectwo prawdzie, świadomy, że jeżeli my tego nie napiszemy to nasi przeciwnicy to zrobią. Oczywiście fałszując fakty lub naciągając je dla swoich potrzeb ideologicznych.
Autentycznym działaczom te sprawy są dobrze znane, gdyż odczuli to na swojej własnej skórze. Już po 1989 roku w wolnej Polsce. Jeszcze raz się potwierdziła prawda, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze, ale jak mówił Jan Paweł II: Wolność trzeba zawsze zdobywać i ją chronić. Nie można zasypiać.

Współorganizatorem spotkania był Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Olsztynie. Na prezentacji książki obecna była koordynator RODM w Olsztynie, dzięki czemu przekazujemy Państwu tą relację.Solidarność Olsztyńska w latach 1980-1989

„Solidarność Olsztyńska w latach 1980-1989” o kolejna pozycja publicystyczna znanego olsztyńskiego dziennikarza radiowego, b. senatora RP, poety, autora licznych wydawnictw dedykowanych NSZZ Solidarność, ludziom związanych z tym wielkim niegdyś ruchem społecznym i związkowym oraz czasom, w jakich związek powstawał i prowadził działalność opozycyjną wobec komunistycznego systemu panującemu w Polsce. Nowe wydawnictwo ukazało się dzięki Instytutowi Północnemu im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie