SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

24.07.2019 Ambasada Brytyjska w Warszawie przedstawia: #PolishBritishStory RODM Olsztyn poleca

Aby uświetnić obchody 100. rocznicy odnowienia relacji dyplomatycznych między Wielką Brytanią a Polską, Ambasada Brytyjska przedstawia serię inspirujących historii Brytyjczyków mieszkających i pracujących w Polsce.

Chris poznał swoją przyszłą żonę, Joannę, na konkursie stepowania. Para założyła razem szkołę tańca, która działa w Łodzi. Terry zawsze marzył o tym, aby zostać prezenterem radiowym. Obecnie prowadzi popularny anglojęzyczny program, w którym dzieli się swoimi doświadczeniami z życia we Wrocławiu. John pracował dla magazynu „Time” jako korespondent wojenny, lecz po latach pełnych ryzyka i adrenaliny postanowił się ustatkować. Otworzył dom gościnny na Kaszubach.

Oto tylko niektóre z interesujących, inspirujących i często zabawnych opowieści z życia Brytyjczyków mieszkających w Polsce. Wszystkie historie są częścią kampanii #BritishPolishStory prowadzonej przez Ambasadę Brytyjską.

Kampania ma na celu uwidocznienie wkładu Brytyjczyków w rozwój polskiego społeczeństwa, biznesu i kultury. Wszystko to w ramach obchodów 100. rocznicy odnowienia relacji dyplomatycznych między Wielką Brytanią a Polską.

Wszystkie filmiki z bohaterami kampanii można obejrzeć na fanpage’u Ambasady Brytyjskiej na Facebooku oraz na YouTube.

Poznaj polsko-brytyjską historię Chrisa i Joanny, którzy poznali się na konkursie stepowania i założyli szkołę tańca w Łodzi:Poznaj polsko-brytyjską historię Terry’ego i jego anglojęzycznej audycji emitowanej w polskim radiu:Poznaj polsko-brytyjską historię Johna, byłego korespondenta wojennego magazynu „Time” i właściciela domu gościnnego na Kaszubach:Poznaj polsko-brytyjską historię Jimmy’ego, prezentera telewizyjnego i producenta muzycznego:Poznaj polsko-brytyjską historię Jamesa i jego zespołu bluesowego: