SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

24.06.2019 Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru Warmia bawią olsztynian już 24 lata! RODM Olsztyn poleca

Dwoma wydarzeniami zainaugurowano wczoraj (16.07) w Olsztynie XXIV Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru Warmia 2019. O godzinie 17.30 ulicami Starego Miasta ruszył barwny korowód złożony z zespołów uczestniczących w tegorocznym święcie folkloru. Pół godziny później w Amfiteatrze im. Czesława Niemena rozpoczął się koncert inaugurujący festiwal.

Do udziału w tegorocznych Dniach Folkloru w Olsztynie Stowarzyszenie Kulturalne Zespół Pieśni i Tańca „Warmia” - inicjator i główny organizator imprezy, zaprosił siedem grup zza granicy i cztery polskie zespoły folklorystyczne: „Svetlina” z Bułgarii, „Panghat Performing Arts” z Indii, „Ballet Folklorico Ritmos y Raices Panamenas” z Panamy, „Hora Vasluiului” z Rumunii, Cultural Artistic Society „Dimitrije Koturovic” z Serbii, Folk Dance Group „Perlyna” z Ukrainy i z gościnnym występem „Terpsichore” z Grecji, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”, Zespół Pieśni i Tańca „Beskid” z Bielska-Białej, Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone” z Białegostoku oraz Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Ruda”. Oczywiście wystąpiła też olsztyńska Warmia.

Podczas koncertu uczestniczące w festiwalu zespoły (poza Panamą i Grecją) zaprezentowały się publiczności w programach skróconych. Pełne programy przedstawią w kolejnych dniach na deskach olsztyńskiego amfiteatru, ale także m.in. w Ostródzie, Gietrzwałdzie i Biskupcu.


Źródło: Olszty.24