SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

17.05.2019 Wizyta Ambasadora Hiszpanii na Warmii i Mazurach RODM Olsztyn poleca

Ambasador Hiszpanii: Będę zachęcał do odwiedzania Warmii i Mazur i nawiązywania współpracy biznesowej

Turystyka, zwłaszcza religijna, ale także wymiana związana z edukacją, produkcją żywności i rolnictwem. To możliwości współpracy polsko-hiszpańskiej nakreślone po wizycie w Olsztynie ambasadora Hiszpanii.

– Rozmawialiśmy także o bezpieczeństwie – powiedział Artur Chojecki wojewoda warmińsko-mazurski.

Ambasador Hiszpanii Francisco Javier Sanabria Valderrama zapewnił, że będzie promował Warmię i Mazury, zachęcając do odwiedzania regionu i nawiązywania współpracy biznesowej.

Staramy się także odkrywać nowe możliwości współpracy. Na pewno chcielibyśmy skupić się na turystyce związanej ze szlakiem świętego Jakuba – pielgrzymkami, na edukacji, współpracy uniwersytetów, na kulturze i rozwijać tę współpracę.

Ambasador nawiązał także do kolejnego świętego roku jakubowego, który przypada na rok 2021 i będzie dawał możliwości wspólnych działań.

W Olsztynie przedstawiciel hiszpańskiej dyplomacji spotkał się także z marszałkiem województwa i prezydentem Olsztyna. Uczestniczył również w New Education Forum razem z naukowcami z Uniwersytetu w Edynburgu i Uniwersytetu Warszawskiego oraz przedstawicielami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.Źródło: Radio Olsztyn