SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

28.02.2019 Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Warmię i Mazury RODM Olsztyn poleca

Premier Mateusz Morawiecki i Joachim Brudziński, szef MSWiA, odwiedzili dzisiaj (28 lutego) Dubeninki i Szczytno.

W południe w Dubeninkach koło Gołdapi otwarto setny posterunek policji na 100-lecie policji. Ogólnopolski program modernizacji policji to m.in. odtwarzanie posterunków policji, zlikwidowanych w poprzednich latach. W otwarciu posterunku w Dubeninkach uczestniczył premier Mateusz Morawiecki.

Nie może być tak, żeby dostawcy pizzy dojeżdżali szybciej, niż policja. A tak się niestety dzieje, gdy posterunki są oddalone o kilkadziesiąt kilometrów, rozrzucone tak rzadko, że mieszkańcy nie czuli bliskości funkcjonariuszy. W lipcu będziemy świętować 100-lecie podpisania dekretu o odbudowie policji polskiej. Dzisiaj możemy pokazać rzeczywistą odbudowę zarówno samych posterunków, jak i morale policji. Ta formacja służy bezpieczeństwu Polaków – powiedział Mateusz Morawiecki.Warmińsko-mazurski komendant wojewódzki policji inspektor Tomasz Klimek przypomina, że stałej obecności policji w Dubeninkach nie było długo. W ostatnim czasie dzielnicowi mieli dyżury dwa razy w tygodniu, były też patrole. Teraz funkcjonariusze będą w Dubeninkach codziennie. W obsadzie posterunku na razie jest czterech funkcjonariuszy. Niebawem dołączy do nich piąty.

Po 19 latach ponownie możliwy będzie bezpośredni kontakt mieszkańców z policjantami i szybka reakcja mundurowych na wszelkie zagrożenia i przypadki łamania prawa. Przez 19 lat lat policjanci dojeżdżali do Dubeninek z Gołdapi.

Po wizycie w Dubeninkach premier i szef MSWiA pojechali do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Tam złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą policjantów zamordowanych w Kalininie.

Wzięli też udział w promocji oficerskiej, w czasie której Mateusz Morawiecki wyraził swoją wdzięczność policji: — Policja to ruszt bezpieczeństwa. Społeczeństwo czuje, że może na was liczyć. Za to z całego serca dziękuję — powiedział premier. I dodał: — Drodzy oficerowie, bądźcie czujni, bądźcie odważni, bądźcie sprawiedliwi. Polska was potrzebuje.Źródło: Kancelaria Premiera