SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

18.03.2019 Konferencja "Imieniny Józefa Piłsudskiego – Twórcy Niepodległej" RODM Olsztyn

18 marca 2019 r. w ramach uroczystych obchodów imienin Marszałka Piłsudskiego, odbywających się corocznie w Olsztynie od 2013 roku, nasz Ośrodek zorganizował wspólnie ze Związkiem Piłsudczyków RP Oddział w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurskim Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie konferencję pt. "Imieniny Józefa Piłsudskiego – Twórcy Niepodległej".

Przed rozpoczęciem obrad, Koordynator RODM w Olsztynie, wraz z pozostałymi zaproszonymi gośćmi złożył kwiaty pod tablicą poświęconą Marszałkowi, znajdującą się na budynku Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Dalsza część spotkania odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.Licznie zgromadzeni przedstawiciele władz lokalnych, dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z regionu i przedszkolaki wysłuchali wystąpień m.in. Jerzego Rybickiego, ostatniego polskiego złotego medalisty olimpijskiego w boksie; ppłk. Jarosława Chrobota oraz Stanisława Brodackiego.

Wręczone zostały również certyfikaty "Szkoła Promująca Niepodległą" Zespołowi Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim oraz I Liceum Ogólnokształcącemu w Olsztynie, przyznawane szkołom zaangażowanych w promowanie czynu niepodległościowego.

Spotkanie uświetniło widowisko słowno-muzyczne pt. "Wywalcz wolność lub zgiń" w wykonaniu uczniów LO CN-B "Feniks" im. Cichociemnych w Olsztynie.