SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

11.01.2018 Rozmowy Ministra Jacka Czaputowicza z szefami MSZ Węgier i Ukrainy RODM Olsztyn poleca

Minister Jacek Czaputowicz przeprowadził dziś, na prośbę strony węgierskiej, rozmowę telefoniczną z ministrem spraw zagranicznych i handlu Węgier Péterem Szijjártó. Była to pierwsza rozmowa ministra Jacka Czaputowicza od objęcia obowiązków ministra spraw zagranicznych 9 stycznia br.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Węgier odnieśli się do stanu wzajemnych relacji, podkreślając bezprecedensową intensywność stosunków bilateralnych. Istotnym elementem rozmowy była współpraca w ramach Grupy Wyszehradzkiej, której pracom obecnie przewodniczą Węgry.

 

W środę 10 stycznia 2018 r. odbyła się  ponadto rozmowa telefoniczna szefa polskiej dyplomacji z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkinem. Minister Klimkin pogratulował ministrowi Czaputowiczowi objęcia stanowiska. Szefowie MSZ obu państw omówili bieżące kwestie w stosunkach polsko-ukraińskich. Minister Czaputowicz potwierdził zaangażowanie Polski na rzecz suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz podkreślił, że Polska w dalszym ciągu będzie wspierać europejskie aspiracje Ukrainy. Podczas rozmowy wyraził także nadzieję, że jak najszybciej dojdzie do rozwiązania problematycznych kwestii historycznych w relacjach Polski i Ukrainy.


http://www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/minister_jacek_czaputowicz


Źródło: www.msz.gov.pl