SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

16.05.2018 Warsztaty i nabory w Programie Polska-Rosja RODM Olsztyn poleca

Zakończyły się szkolenia dla wnioskodawców pierwszego naboru wniosków w Programie Polska-Rosja.


Podczas spotkań zaprezentowano ogólne informacje o naborze wniosków oraz przedstawiono pakiet aplikacyjny, wskaźniki produktu i rezultatu, kwalifikowalność wydatków, budżet projektu oraz zasady udzielania zamówień w ramach projektu. Po każdej z części beneficjenci mieli okazję zadawania pytań.

Szkolenia zostały zorganizowane pomiędzy 26 kwietnia a 10 maja. Trzy szkolenia odbyły się po polskiej stronie granicy: w Białymstoku, Olsztynie oraz Gdańsku oraz jedno po stronie rosyjskiej – w obwodzie kaliningradzkim. W wydarzeniach łącznie uczestniczyło 350 osób.

Wszystkie prezentacje w trzech wersjach językowych zostały zamieszczone na stronie internetowej Programu, w zakładce „Nabór wniosków – materiały ze szkoleń”.

Nabór wniosków w Programie trwa do 16 lipca 2018 r.

WST w najbliższym czasie zorganizuje praktyczne warsztaty z przygotowywania formularzy aplikacyjnych w generatorze wniosków. Odbędą się w Kętrzynie (29 maja), Suwałkach (6 czerwca), Kaliningradzie (8 czerwca) oraz Nowym Dworze Gdańskim (12 czerwca). Zgłoszenie przyjmowane są do 22 maja 2018 roku (TUTAJ). Rejestracja na warsztat w Kaliningradzie zostanie przeprowadzona przez Oddział WST w Kaliningradzie.
Źródło: http://www.warmia.mazury.pl