SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

15.11.2018 II. edycja lokalnego Turnieju Gier Historycznych IPN RODM Olsztyn zaprasza

7 grudnia br. w siedzibie naszego Ośrodka odbyła się II. edycji lokalnego Turnieju Gier Historycznych IPN. Młodsi uczestnicy (klasy III-V szkoły podstawowej) poznali losy Polaków, którzy w latach II wojny światowej zostali wywiezieni w głąb Związku Sowieckiego, a następnie wraz z żołnierzami Armii Andersa opuści "nieludzką ziemię", po drodze przygarniając... małego niedźwiedzia.

Historia Misia Wojtka stała się postawą do stworzenia gry edukacyjnej, w której historia przeplata się z geografią, ucząc i bawiąc graczy jednocześnie. Z kolei starsi uczniowie (klasy VI-VIII szkoły podstawowej) ponownie zmierzyli się z grą "Reglamentacja”, w której uczestnicy poznają realia "ludowej" Polski”, niesławnych "kartek", "kolejek" czy "spekulantów".W tegorocznych pojedynkach w grach „Miś Wojtek” i „Reglamentacja” wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Olsztynie, Szkoły Podstawowej nr 10 im. Władysława Broniewskiego w Olsztynie oraz Szkoły Podstawowej nr 34 im. Józefa Malewskiego w Olsztynie.

W finałowych rozgrywkach najlepsi okazali się: w "Misiu Wojsku" - Natalia Moczkowska (SP nr 9), w "Reglamentacji" - Alicja Lenkiewicz (SP nr 10).

Wszyscy finaliści otrzymali komplety nagród w postaci gier edukacyjnych i wydawnictw IPN.

Na zwycięzców czekały dodatkowo nagrody w postaci akcesoriów komputerowych.II regionalny Turniej Gier przygotowali edukatorzy Delegatury IPN - Sebastian Nowakowski i Dawid Zagził.


Organizatorami turnieju był
Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Olsztynie
wraz z Delegaturą Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie