SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

21-22.09.2018 Europejski Dzień Współpracy – Rajd rowerowy Polska-Rosja RODM Olsztyn poleca

W dniach 21-22 września 2018 r. zorganizowaliśmy we współpracy z Wspólnym Sekretariatem Technicznym Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 oraz Stowarzyszeniem Centrum Turystyki Aktywnej „Kołodrom” w Olsztynie polsko-rosyjski rajd rowerowy.

W wydarzeniu z okazji Europejskiego Dnia Współpracy (ECDay 2018) wzięło udział 36 uczestników z Polski i Rosji. Rajd rozpoczął się w piątek 21 września w Korszach. Następnie rowerzyści pojechali do miejscowości Krawczyki. Pierwszy dzień jazdy zakończył się w Lidzbarku Warmińskim. Kolejnego dnia uczestnicy przejechali z Lidzbarka Warmińskiego do Dobrego Miasta, a stamtąd do Olsztyna, gdzie nastąpiło oficjalne zakończenie rajdu. W przeciągu dwóch dni łącznie udało się pokonać prawie 120 kilometrów.

W trakcie wydarzenia, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z historią regionu oraz mogli podziwiać ciekawe miejsca dziedzictwa kulturowego. Nie zabrakło również konkursów, w tym quizu dotyczącego Programu Polska-Rosja, Unii Europejskiej oraz historii regionów przygranicznych.